Apraksts:
Divgadīgs, vidēja lieluma (ga 20-60 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Augs ar pelēcīgu nokrāsu, ko piešķir tīmekļainais vai tūbainais apmatojums. Stublājs stāvs vai pacils, zaro. Lapas sēdošas, lineāri lancetiskas vai lineāras (ga 5-20 cm, pl 0.5-1 cm), parasti renesveidīgas un galā sagriezušās. Lapas mala gluda, gals gari nosmailots. Ziedi pa vienam zaru un stublāja galā. Vīkala lapas 8, zaļas, pie pamata saaugušas. Mēlziedi (ga 1.5-2 cm) dzelteni. Auglis - ribains sēklenis ar īsu knābi un ar pelēkbaltiem kausmatiņiem sēkleņa garumā. Zied no jūnija līdz augustam.
Izplatība:
Dienvidaustrumu Baltijas jūras piekrastes endēms. Daži autori to aplūko kā DA Eiropā un Āzijā sastopamās sugas T. floccosus Waldst. et Kit. pasugu: T.f. ssp. heterospermus (Schweigg.) C.Regel.
Latvijā reti, tikai piejūras joslā. Vietām kāpās Kurzemes piekrastē diezgan bieži.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un skrajas grupas kāpās, sausās piejūras pļavās un skrajos kāpu mežos. Raksturīga suga augu sabiedrībās sāļainās augsnēs piejūras smiltājos: Cl. Ammophiletea, All. Ammophilion.
Īpašas norādes:
Pēc specifiskajiem biotopiem un tīmekļainā vai tūbainā apmatojuma, kas augam piešķir pelēcīgu nokrāsu, viegli atšķirams no auglīgās pļavās un krūmājos bieži sastopamā pļavas plostbārža (T. pratensis).
Ierakstīts Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā 3.kategorijā.
Rare. Locally rather abundant along the western coastline. Coastal species. Endemic of SE Baltic. Solitarily specimens and small groups in dunes, dry meadows and sparse pine woodlands close to the sea.
Редко. Местами довольно обильно по западному побережью. Приморский вид. Эндемик ЮВ песчаного побережья Балтийского моря. Единичные экземпляры и небольшие группы в дюнах, на сухих лугах и в изреженных сосновых редколесьях в непосредственной близости от моря.