Apraksts:
Viengadīgs vai daudzgadīgs, neliels (ga 10-35 cm) tauriņziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs vai pacils, apmatots, bagātīgi zaro. Lapas trīslapiņu saliktas no otrādi olveida (ga 0.5-1.0 cm, pl 0.3-0.5 cm) lapiņām ar piegulošiem matiņiem un zobainu malu. Pielapes sīkas, lancetiskas vai olveidīgas, pie pamata saaugušas ar lapas kātu. Ziedu ķekars blīvs (sastāv no 15-40 ziediem), galviņveidīgs (Ø 0.5-0.9 cm), sākumā ieapaļš, izziedot kļūst garāks nekā plats. Ziedi dzelteni, sīki (vainaga ga 0.1-0.3 cm). Auglis - apmatota, nierveidīga pāksts (ga ap 0.2 cm) ar vienu sēklu. Zied no maija beigām līdz septembrim.
Izplatība:
Eirāzijā un Ziemeļāfrikā subtropu un mērenā klimata joslā plaši izplatīta suga. Kultivēšanas dēļ ieviesusies arī citur.
Latvijā bieži visā valstī.
Biotopi:
Sastopama visdažādākajos biotopos: mežos, pļavās, nezālienēs un ceļmalās. Dažāda lieluma grupas vai audzes mēreni sausās līdz periodiski mitrās vietās.
Īpašas norādes:
Līdzīga sīkajam āboliņam (Trifolium dubium). Atšķirama pēc blīvākas ziedu galviņas, noziedot - pēc nierveidīgās pāksts un garākas nekā platas ziedu galviņas (noziedot sīkajam āboliņam, vainags sažuvis paliek pie taisnās pākstītes un galviņa saglabā apaļo formu).
Common. Groups and growths in various moderately dry to wet habitats: meadows, forests, along roads and in wastes.
Часто. Группы и заросли в разных умеренно сухих до мокрых биотопах: на лугах, в лесах, по обочинам дорог и в сорных местах.