Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 30-100 cm) balandu dzimtas lakstaugs. Vienmājnieks. Vīrišķie (putekšņlapu) un sievišķie (augļlapu) ziedi šķirti. Stublājs stāvs, kails un zarains. Zarojums plašs. Lapas kailas, plati olveidīgi trīsstūrainas (ga 4-14 cm, pl 2-11 cm), lapas mala smaili nevienādzobaina, gals smails, apakšējie zobiņi vērsti lejup, lapas pamats sekli sirdsveidīgs. Lapas kāts sasniedz apmēram pusi no plātnes garuma. Ziedi garās skarveidīgās ziedkopās stublāja un zaru galā. Ziedu trīsstūrainās seglapas saaugušas pie pamata, pēc noziedēšanas pagarinās (līdz 2 cm) un veido augļa raksturīgo zobaino izskatu, ko piešķir seglapas apmales garie zobiņi. Sēklas melni brūnas, plakanas, spīdīgas un gludas. Zied no jūlija līdz septembrim.
Izplatība:
Šauras izplatības jūras un okeāna piekrastes suga Ziemeļeiropā. Daži autori to aplūko kā ļoti mainīgās šķēplapu balodenes (A. prostrata) varietāti ar nosaukumu A. hastata L. var. calotheca Rafn.
Latvijā reti Rīgas jūras līča piekrastē.
Biotopi:
Dažāda lieluma grupas piejūras smiltājos un periodiski applūstošā pludmalē. Ļoti raksturīga suga viengadīgo augu sabiedrībās ar slāpekli bagātās pludmales sanesumu joslās: Cl. Cakiletea maritimae.
Īpašas norādes:
Līdzīga šķēplapu balodenei (A. prostrata). Tipisks augs atšķirams pēc daudz garākām seglapām, seglapu mala ar gariem zobiņiem (nevis zobiņi īsi, strupi), arī lapas mala daudz smailāk zobaina.
Ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā 3.kategorijā.
Rare. Along coastline only. Groups of various size on periodically flooded beach and in coastal sands.
Редко. Только по побережью. Группы разной величины на периодически заливаемом пляже и приморских песках.