Apraksts:
Daudzgadīgs, liels (ga 60-130 cm) čemurziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, stīvs, spēcīgs, ļoti šķautņains, pelēkzaļš, parasti kails un bagātīgi zaro. Lapas divkārt vai trīskārt plūksnainas, piezemes lapas rozetē, ar kātu, augšējās sēdošas, pie pamata makstveidīgas. Lapas apveids trīsstūrains (ga 10-15 cm, pl 7-12 cm), plūksnas pacietas, sēdošas, vairāk vai mazāk rombiskas, mala nereti ieritināta. Lapas apakšpuse gaišāka nekā virspuse. Ziedi blīvos čemuros (čemurā staru daudz - parasti 30-40) stublāja un zaru galā. Vīkals ir (retumis nav). Vīkaliņa lapu daudz. Vainaglapas baltas. Auglis - eliptisks (ga 0.3-0.5 cm) dvīņsēklenis ar izcilnām ribām. Zied jūlijā un augustā.
Izplatība:
Ļoti mainīga izskata suga Eirāzijā, kā ietvaros nodala vismaz 5 pasugas, ko daži autori uzskata par patstāvīgām sugām.
Latvijā retumis un nevienmērīgi, galvenokārt Daugavas, Ventas un Abavas ielejā.
Biotopi:
Dažāda lieluma grupas sausās upju krastu nogāzēs, arī kaļķainās terasēs, uz dolomītiem, krūmājos un skrajos priežu mežos. Raksturīga suga sausu mežmalu un krastu nogāžu augu sabiedrībās: Cl. Trifolio-Geranietea sanguinei.
Īpašas norādes:
Līdzīga vairākiem citiem čemurziežiem ar daudzkārt plūksnainām lapām un sīkām pēdējās pakāpes plūksnām. Tomēr diezgan viegli atšķirama pēc masīva, ļoti šķautņaina stublāja, kas bagātīgi zaro (nevis stublājs apaļš, spārnains vai gluds, nevis plankumains), lapu pēdējās pakāpes plūksnas daudzmaz rombiskas, pacietas (nevis mīkstas, lineāras, lancetiskas vai olveida), ziedi balti (nevis sārti, dzelteni vai dzeltenzaļi), sastopama tikai sausās (nevis mitrās) vietās.
Ierakstīta Latvijas Sarkanajā grāmatā 3.kategorijā.
Rather rare. Unequally. Groups mostly in dry meadows in river valleys.
Довольно редко. Неравномерно. Группы преимущественно на сухих лугах по речным долинам.