Apraksts:
Viengadīgs vai divgadīgs, vidēja lieluma (ga 10-50 cm) krustziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs vai pacils, pie pamata zaro, parasti vismaz pie pamata klāts ar matiņiem. Lapas veido blīvu rozeti, uz stublāja lapu maz vai stublājs bezlapains. Rozetes lapas iegarenas (ga 3-15 cm, pl 1-6 cm), veselas līdz plūksnaini šķeltas, ar lielzobainu plātnes malu un ķīļveidīgu pāreju kātā. Ziedi skrajā ķekarā. Vainaglapas vairāk vai mazāk olveidīgas (ga 0.6-0.8 cm), spilgti dzeltenas. Kauslapas stāvas vai atstāv (ga 0.3-0.5 cm). Auglis - lineārs pākstenis ar īsu kātu (kāts acīm redzami īsāks nekā pākstenis), atstāv slīpi augšup no augļkopas ass. Pāksteņa katrā cirknī sēklas 2 rindās. Zied no jūnija līdz septembrim.
Izplatība:
Vidusjūras reģiona un Viduseiropas suga, kas plaši ieviesusies ārpus pamatareāla.
Latvijā retumis gandrīz visā teritorijā, bet nevienmērīgi. Ievazāta (adventīva) suga.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un dažāda lieluma grupas smilšainās nezālienēs, gar dzelzceļiem un ceļmalās.
Īpašas norādes:
Līdzīga šaurlapu divsēklei (D. tenuifolia). Atšķirama pēc veselām līdz plūksnaini šķeltām (nevis plūksnaini dalītām lineārās vai lancetiskās plūksnās) lapām, stublājs zālains (nevis pārkoksnējies pie pamata, jo šaurlapu divsēkle ir daudzgadīgs augs), augļa kāts acīm redzami īsāks (nevis gatavam auglim vienāda garuma vai garāks) nekā pākstenis, pie kāta - pāksteņa pārejas nav īsa (ga ap 0.3 cm) un labi nodalīta papildus posma jeb augļneša (šaurlapu divsēklei šāds augļnesis ir).
Rather rare. Unequally. Solitarily specimens and groups in dry, sandy wastes, on roadsides and along railways.
Изредка. Неравномерно. Единичные экземпляры и группы по сухим, песчаным сорным местам, обочинам дорог и вдоль железных дорог.