Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 20-100 cm) balandu dzimtas lakstaugs. Vienmājnieks. Stublājs stāvs, parasti kails, zarains, zari pie pamata pacili. Lapas pretējas, kātainas, trīsstūraini šķēpveida (ga 3-10 cm, pl 2-7 cm), mala zobaina, gals smails, plātne abpusēji zaļa. Ziedi skarveidīgā ziedkopā stublāja un zaru galā. Ziediem raksturīgas sēdošas, trīsstūrainas seglapas (ga ap 0.5 cm), mala ar dažiem sīkiem zobiņiem. Vīrišķajiem ziediem ir 5 apziedņa un 5 putekšņlapas; sievišķajiem ziediem apziedņa nav, bet ir 2 brīvas seglapas. Sēklas melnas, spīdīgas. Zied no jūlija līdz septembrim. Ļoti mainīga izskata augs. Atkarībā no konkrētu auga daļu izskata, nodala 4 pasugas: A.p. ssp. deltoides (Bab.) Rauschert, A.p. ssp. triangularis (Willd.) Rauschert, A.p. ssp. latifolia (Wahlenb.) Rauschert un A.p. ssp. prostrata, no kurām A.p. ssp. latifolia un A.p. ssp. deltoides sastopamas biežāk. Daži autori šīs pasugas traktē kā patstāvīgas sugas.
Izplatība:
Mainīga izskata, plaši Eirāzijā un Ziemeļamerikā sastopama suga, kā ietvaros nodala zemākus taksonus.
Latvijā nereti visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un grupas dažādās nezālienēs, ceļmalās un jūras piekrastē. Ļoti raksturīga suga viengadīgo augu sabiedrībās ar slāpekli bagātās pludmales sanesumu joslās (Cl. Cakiletea maritimae) un vairākās kultivētu tīrumu un nezālieņu augu sabiedrībās: Cl. Stellarietea mediae, All. Chenopodion glauci.
Īpašas norādes:
Līdzīga citām balodenēm. Nosakot uzmanība jāpievērš trīsstūraini šķēpveidīgajai lapas formai, plātnes zobojums pastrups, seglapas sēdošas, to mala ar dažiem sīkiem zobiņiem, lapas forma nekad nav lancetiska, lineāra vai ieapaļa.
Not rare. Solitarily specimens and groups in various wasty places, on roadsides and the sea beach. Four subspecies can be distinguished.
Нередко. Единичные экземпляры и группы в сорных местах, по обочинам дорог и на морском пляже. Представлен четыремя подвидами.