Apraksts:
Daudzgadīgs, neliels (ga 10-35 cm) neļķu dzimtas lakstaugs. Saknenis garš, ložņājošs, no tā bagātīgi atiet īsi, lapaini neauglīgie un - garāki - auglīgie (ziedošie) dzinumi. Stublājs stāvs vai pacils, nereti zaro, trausls, četršķautņains, šķautnes īsi skarbmatainas. Lapas uz stublāja pretējas, sēdošas, stīvas, šauri lancetiskas (ga 4-8 cm, pl 0.3-1 cm). Plātnes mala gluda, skarbmataina, gals gari smails. Ziedi lieli, stublāja un zaru galā. Vainaglapas baltas, piecas, brīvas (ga 1.5-2 cm), līdz pusei šķeltas, uz tām redzams dzīslojums. Arī kauslapas piecas, brīvas, smailas, apmēram divreiz īsākas (ga ap 0.8 cm) nekā vainaglapas. Auglis - olveida pogaļa, kas mazliet īsāka nekā kauslapas vai kauslapu garumā, un gatava atveras līdz pamatam pa 6 vārsnēm. Zied maijā un jūnijā.
Izplatība:
Eirāzijā diezgan plaši sastopama suga.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Meža augs. Dažāda lieluma grupas vai audzes lapkoku un jauktos mežos un krūmājos. Neiztrūkstoša suga daudzās Eiropas platlapju mežu klases (Cl. Querco-Fagetea) augu sabiedrībās.
Īpašas norādes:
No citām virzām viegli atšķirama pēc šādu pazīmju kopuma: lapas šauri lancetiskas (ne ovālas vai olveidīgas), vienmēr sēdošas (nevis ar kātu), stublājs un lapu mala ar skarbiem matiņiem (nevis gluds), stublājs četršķautņains (nevis apaļš), ziedi salīdzinoši lielāki.
Common. Groups and growths in various forests and shrubs.
Часто. Группы и заросли в разных лесах и кустарниках.