Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 30-110 cm) krustziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, vienkāršs vai zaro augšdaļā, tāpat kā lapas blīvi klāts ar atstāvošiem, skarbiem matiņiem. Zari vērsti slīpi augšup. Visas lapas ar kātu, plūksnaini daivainas vai šķeltas (ga 5-20 cm, pl 2-8 cm), gala plūksna iegarena, ar smailu galu. Visu plūksnu mala neregulāri lielzobaina. Ziedi ķekarā stublāja (zaru) galā. Izziedot ziedkopa manāmi pagarinās. Kauslapas dzeltenas, atstāvošas (ga 0.2-0.4 cm). Vainaglapas dzeltenas (ga 0.5-0.7 cm), otrādi olveidīgas. Auglis - pākstenis (ga 2.2-4 cm, pl ap 0.1 cm) ļoti tievā kātā (ga 0.8-2 cm), atstāv no augļkopas ass. Zied no maija līdz augustam.
Izplatība:
Eirāzijas suga teritorijā uz DDA no Latvijas.
Latvijā ievazāts (adventīvs) augs, nereti, bet nevienmērīgi visā valstī.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un grupas sausās nezālienēs, ceļu un dzelzceļu malās.
Īpašas norādes:
Diezgan viegli atšķirama no citām žodzenēm pēc visām plūksnaini daivainām vai šķeltām lapām (nav koklesveidīgu vai veselu lapu), gala plūksna iegarena (nevis visas plūksnas lineāras vai lancetiskas), augs klāts ar skarbiem, atstāvošiem matiņiem (nevis kails vai matiņi mīksti, pieguloši), pāksteņi atstāv no augļkopas ass (nevis piespiesti), pāksteņi nav garāki par 4 cm, augļa kāts manāmi tievāks nekā pākstenis pats (nevis apmēram līdzīga platuma).
Not rare. Unequally. Adventive. Solitarily specimens and groups in dry wasty places, along railways and on roadsides.
Нередко. Неравномерно. Заносной. Единичные экземпляры и группы в сухих сорных местах, на железнодорожных насыпях и по обочинам дорог.