Apraksts:
Neliels vai vidēja lieluma (ga 1.5-10 m) vītolu dzimtas krūms vai koks. Miza pelēkbrūna. Lapas lancetiskas (ga 5-12 cm, pl 1-3 cm), kailas. Virspuse tumšzaļa, spīdīga, plātnes mala zāģzobaina, pamats strups, gals smails. Pielapes garenas, ātri nokrīt. Sēklotne kaila, putekšņlapas 5 (retāk līdz 12). Ziediem noziedot, veidojas blīvas, nokarenas un garas sievišķās spurdzes (ga līdz 7 cm), kas sākumā zaļas, gatavas - pelēkbrūnas, saglabājas zaros pa ziemu un nobirst tikai nākamajā pavasarī. Zied maijā.
Izplatība:
Eiropā un Rietumāzijā sastopama suga.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un nelielas grupas krūmājos, pļavās, mežmalās, ūdenstilpju krastos un kāpās.
Īpašas norādes:
No citiem vītoliem (kārkliem) ziedu laikā atšķirams pēc vīrišķajiem ziediem ar 5 putekšņlapām (citām sugām putekšņlapas ir 2, 3 vai saaugusi viena), augļu laikā un noziedējušus eksemplārus - pēc lancetiskām lapām ar tumšzaļu, spīdīgu plātnes virspusi (citām sugām šādas pazīmes nav) un garām, nokarenām un blīvām augļu spurdzēm (citām sugām spurdzes skrajākas, īsākas, biežāk stāvas).
Common. Solitarily specimens and small groups in shrubs, meadows, at the forest edges, at water-bodies and in dunes.
Часто. Единичные экземпляры и небольшие группы в кустарниках, на лугах, по лесным опушкам, также по близости водоемов и в дюнах.