Apraksts:
Daudzgadīgs, neliels (ga 10-35 cm) rožu dzimtas lakstaugs. Pie stublāja pamata parasti ir brūnas iepriekšējā gada pielapju paliekas. Stublājs pacils vai stāvs, zaro, tāpat kā lapu kāts un kauss blīvi klāts ar matiņiem. Viss augs vienmērīgi aplapots. Lapas pieclapiņu vai septiņlapiņu saliktas no šauri otrādi olveidīgām lapiņām (ga 2-4 cm) ar ķīļveidīgu pamatu un vairākiem zobiņiem augšdaļā. Piezemes un stublāja apakšējās lapas ar kātu, augšējās gandrīz sēdošas. Lapas plātnes virspuse zaļa, skraji spilvaini apmatota vai gandrīz kaila, apakšpuse ar blīvu matiņu tūbu. Ziedi nelieli (Ø ap 1 cm), skrajā, vairogveidīgā ziedkopā stublāja un zaru galā. Vainaglapas, kauslapas un ārkausa lapas pa 5. Ārkauss īsāks nekā kauslapas. Vainaglapas dzeltenas, nepārsedzas, galā ar nelielu jomu, tikko garākas nekā kauslapas. Augļkopā riekstiņi sīki, rievaini. Zied no jūnija līdz augustam.
Izplatība:
Mainīga izskata Eirāzijas suga, kā ietvaros nodala daudzas pasugas vai patstāvīgas, ļoti tuvas sugas.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un grupas dažādās sausās atklātās un pusatklātās (tajā skaitā sausos priežu mežos) vietās.
Īpašas norādes:
Sudraba un blāvais retējs diezgan viegli atšķirami no citiem retējiem pēc pieclapiņu staraini saliktām lapām ar tikai apakšpusē (sudraba retējs) vai abpusēji (blāvais retējs) tūbaini apmatotām lapām. Dažas citas Latvijā ļoti retas sugas, kas līdzīgas sudraba retējam, papildus aplūkotas sugas apraksta daļā.
Common (P. argentea, P. impolita) in dry open and semi-open (including dry pine forests) habitats. Solitarily specimens and groups throughout the country. Some similar to P. argentea cinquefoils (P. leucopolitana, P. silesiaca and P. thyrsiflora) are very rare in similar habitats.
Часто (P. argentea, P. impolita). Eдиничные экземпляры и группы в сухих открытых и полузатененных (в том числе: сухих сосновых лесах) биотопах. Некоторые другие лапчатку серебристую напоминающие виды (P. leucopolitana, P. silesiaca и P. thyrsiflora) являются редчайшими видами, найдены в похожих местообитаниях.