Apraksts:
Daudzgadīgs, vidēja lieluma (ga 20-70 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails, brūnsarkans, vienkāršs vai ar 1-3 zariem. Lapas uz stublāja pamīšus, lāpstveidīgas (ga 2-8 cm, pl 0.8-2.5 cm), plātnes mala lielzobaina. Lapas ar īsu kātu (apakšējās) vai sēdošas (sākot no stublāja vidus). Ziedu kurvīši lieli (pl 3-6 cm), pa vienam zaru un stublāja galā. No ārpuses kurvīti jumstiņveidīgi sedz zālainas vīkala lapas ar brūnu malu. Ārējie mēlziedi balti (ga 1-2 cm), kurvīša centrā stobrziedi dzelteni. Kausmatiņu nav. Auglis - vārpstveidīgs, pelēkbrūns (ga ap 0.25 cm) sēklenis. Zied jūnijā un jūlijā.
Izplatība:
Mainīga izskata, polam tuvās teritorijās plaši izplatīta suga. Daži autori to uzskata par kopsugu, nodalot dažāda līmeņa zemākus taksonus vai patstāvīgas sīksugas.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Veido dažāda lieluma grupas pļavās, mežmalās, atmatās, ganībās un aizzeļošos izcirtumos. Raksturīga suga vairākās augu sabiedrībās mēreni mitrās pļavās: Cl. Molinio-Arrhenatheretea, All. Arrhenatherion.
Īpašas norādes:
Diezgan viegli atšķirama suga. No dažām citām kurvjziežu sugām ar baltiem mēlziediem (nesmaržīgās suņkumelītes - Matricaria perforata, dažām ilzītēm - Anthemis spp.) viegli atšķirama pēc veselām (nevis šaurās, lineārās plūksnās dalītām) lapām.
Common. Groups of various size in meadows, pastures, on fallow-lands and in overgrowing clear-cuttings.
Часто. Группы разной величины на лугах и пастбищах, на залежах и зарастающих вырубках.