Apraksts:
Daudzgadīgs, vidējs (ga 20-60 cm) grīšļu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails, nezaro un vismaz apakšdaļā apaļš. Pie stublāja pamata vairākas lineāras lapas. Uz stublāja lapu nedaudz, tās īsākas nekā stublājs. Lapas šauras (0.2-0.5 cm), ar garu maksti un gala trīsšķautņaino daļu. Čemurveida ziedkopā stublāja galotnē 3-7 nokarenas vārpiņas. Vārpiņas kāts gluds, plakans. Garākā seglapa pārsniedz ziedkopu. Divdzimumu ziedi segplēkšņu žāklēs. Zieda segplēksne brūngana. Lidmatiņi balti, gari (līdz 3 cm). Auglis - gaišbrūns riekstiņš. Zied maijā, jūnijā.
Izplatība:
Mainīga izskata, ļoti plaši Eirāzijā un Ziemeļamerikā izplatīta suga; tās ietvaros nodala daudzas pasugas vai pat tuvas, līdzīgas sugas.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Dažāda lieluma grupas purvainās pļavās, purvos, slapjos mežos un slīkšņainu ezeru krastos. Raksturīga suga augu sabiedrībās zāļu un pārejas purvos: Cl. Scheuchzerio-Caricetea fuscae.
Īpašas norādes:
Ļoti līdzīga platlapu (E. latifolium), mazāk slaidajai (E. gracile) spilvei. No slaidās spilves atšķirama pēc masīvāka stublāja, garākas nekā ziedkopa seglapas, lapas šauras (pl 0.2-0.5 cm), bet ne sarveidīgas. No platlapu spilves droši atšķirama pēc gluda (ne raupja) vārpiņas kāta. Arī stublāja lapas salīdzinoši garākas un šaurākas, ar garu gala trīsšķautņaino daļu (nevis īsas un platas).
Common. Groups of various size in bogs and mires, swampy meadows, in wetland forests and along paludified lakes.
Часто. Группы разной величины на болотах и болотистых лугах, в заболоченных лесах и по топяным берегам озер.