Apraksts:
Divgadīgs vai daudzgadīgs, vidējs vai liels (ga 30-110 cm) krustziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, zarains, kails, zari atstāv. Visas lapas sulīgas, nedaudz sukulentas. Rozetes lapas veselas, iegarenas (ga līdz 20 cm, pl līdz 5 cm), kāts īss, mala zobaina, gals smails. Ziedu laikā rozetes lapas parasti jau atmirušas. Stublāja lapas līdzīgas rozetes lapām, tikai sīkākas, sēdošas. Augšējo lapu mala gandrīz gluda. Ziedi ķekaros. Kauslapas zaļas (ga 0.4-0.6 cm), stāvas. Vainaglapas tumšdzeltenas (ga 0.7-0.9 cm), olveidīgas. Auglis - pākstenis (ga 1.5-4 cm) - atstāv slīpi augšup no augļkopas ass, kāts īss, augļa knābis īss. Starp pāksteni un kātu ir starpposms - karpofors jeb augļnesis (ga ap 0.3 cm). Zied no maija beigām līdz augustam.
Izplatība:
Centrālās un austrumu Eiropas, kā arī Rietumāzijas suga. Ziemeļeiropā adventīvs augs, ziemeļos un ziemeļrietumos no tā pamatizplatības apvidus. Daži autori nodala 2 pasugas: B.e. ssp. elongata un B.e. ssp. armoracioides (Czern. ex Turcz.) Asch. et Graebn. (syn. B.e. ssp. integrifolia (Boiss.) Breistr.), norādot, ka Baltijas reģionā tiek ievazāta B.e. ssp. armoracioides (integrifolia). Vēl daži autori B. elongata un B. armoracioides aplūko kā divas tuvas, patstāvīgas sugas.
Latvijā ļoti rets ievazāts (adventīvs) augs, galvenokārt valsts austrumu daļā un Rīgā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri uz dzelzceļiem.
Īpašas norādes:
Pēc veselajām, nedaudz sukulentajām lapām labi atšķirams no citiem vidēja vai liela auguma krustziežiem ar dzelteniem ziediem (citām līdzīgām sugām lapas ir plūksnaini daivainas vai koklesveidīgas, nekad nav sulīgas, sukulentas).
Very rare. Casual. Solitarily specimens on railways, mostly in Riga and the eastern part.
Очень редко. Заносной. Единичные экземпляры на железных дорогах, преимущественно в Риге и в восточной части.