Apraksts:
Daudzgadīgs, neliels (ga 15-40 cm) tauriņziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs pacils, reti stāvs, nezaro. Dažreiz vienam augam stublāji vairāki. Stublājs un lapas ar pelēcīgu nokrāsu, blīvi ar zīdainiem matiņiem. Lapas uz stublāja pamīšus, nepāra plūksnaini saliktas no 3-7 pāriem šauri lancetisku vai lineāru lapiņu (ga 0.8-2.2 cm, pl 0.2-0.4 cm). Lapiņu mala gluda, gals strups. Pielapes sīkas, saaugušas. Ziednesis apmēram lapas garumā vai īsāks, atrodas lapas žāklē. Ziedu ķekars skrajš, ziedu vainags gaišviolets vai sārti violets (ga ap 1.5 cm), divreiz garāks nekā kauss (ga ap 0.7 cm). Karogs galā ar jomu. Auglis - šaura, apmatota pāksts (1.2-2 cm). Zied jūnijā un jūlijā.
Izplatība:
Diezgan šaura areāla suga Eiropas centrālajā un austrumu daļā.
Latvijā diezgan reti un nevienmērīgi, galvenokārt piejūrā un iekšzemes apvidos ar sausiem priežu mežiem un kontinentālām kāpām.
Biotopi:
Nelielas grupas piejūras un iekšzemes kāpās, smiltājos, sausās nogāzēs un priežu silos. Aug vietās ar skraju veģetāciju.
Īpašas norādes:
Diezgan viegli atšķirama suga. Mazliet līdzīgs Dānijas tragantzirnim (A. danicus), no kura viegli atšķirams pēc pelēcīgas (ne zaļas) auga nokrāsas, lapiņu skaits lapā 3-7 pāri (ne 7-15), ziedu ķekars skrajš, ar dažiem ziediem (nevis blīvs, galviņveida), pāksts šaura (nevis uzpūsta, olveidīga).
Rather rare, unequally distributed. Mostly in coastal areas and in dry pine forests inland. Small groups in dunes, sands, pine forests.
Изредка и неравномерно. Преимущественно в приморской части и в территориях с лишайниково-вересковыми сосняками. Небольшие группы в дюнах, в песчаных местах и сосновых лесах.