Apraksts:
Daudzgadīgs vai divgadīgs, liels (ga 80-200 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, apmatots, zarains, zari lokveidīgi nokareni. Lapas diezgan plānas, ar kātu, plati (apakšējās) vai šauri (augšējās) olveidīgas (ga 10-45 cm, pl 3-25 cm). Stublāja augšējās lapas lancetiskas. Apakšējo lapu pamats sirdsveidīgs, augšējo - ķīļveidīgs. Visu lapu plātnes mala gandrīz gluda vai attāli jomaina, apakšpuse klāta ar tīmekļmatiņiem, gals smails. Ziedu kurvīši (pl 2-4 cm) zaru un stublāja galā ķekarveida ziedkopā pa 3-6, ar kātu vai gandrīz sēdoši. Vīkals gandrīz kails, vīkallapas ar āķveidīgu dzeloņsmaili, āķveidīgais gals brūns. Ziedi - purpursārti divdzimumu stobrziedi. Auglis - otrādi olveidīgs, rievains, brūns sēklenis (ga 0.8-1.2 cm), galā matkauss. Zied no jūlija līdz septembrim.
Izplatība:
Eiropā sastopama suga.
Latvijā ļoti reti, areāla ziemeļaustrumu malā, galvenokārt dažu lielo upju ielejās.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un mazskaitlīgas grupas skrajos platlapju vai jauktos mežos un krūmājos Gaujas, Abavas un Ventas ielejā.
Īpašas norādes:
Līdzīgs citiem diždadžiem, taču viegli atšķirams pēc tievajiem, lokveidīgi nokarenajiem zariem (citām Latvijā sastopamajām sugām zari ir stāvi vai atstāvoši, stingri).
Ierakstīts Latvijas Sarkanajā grāmatā 1.kategorijā.
Very rare. Solitarily specimens and small groups in sparse broad-leaved or mixed forests and shrubs in some river valleys.
Очень редко. Единичные экземпляры и малочисленные группы в изреженных широколиственных и смешанных лесах в некоторых речных долинах.