Kukaiņēdāju kārtas dzimta. Taksonomisko pārbīžu dēļ agrākā kārta Insectivora ir revidēta, un tagad visas Latvijā sastopamo kukaiņēdāju dzimtas (eži, ciršļi, kurmji) ietilpst Eulipotyphla. Pieder sīki zīdītāji, kā ķermeņa garums 4–16 cm ietvaros, bet svars – no nepilniem diviem gramiem (vissīkākais mūsdienu zīdītājs pasaulē: vietām Eirāzijā un Ziemeļāfrikas piekrastē sastopamais Suncus etruscus) līdz 100–120 gramiem. Parasti sugas ir ap 10 cm garas un ap 15–30 gramus smagas. Kopumā dažādie ciršļi ir peļveidīga izskata (bet ne tām radniecīgi!) zīdītāji ar primitīvu zobu sistēmu, ko veido maz diferencēti zobi, snuķveidīgi izstieptu purnu, mazām acīm, sliktu redzi, bet labu ožu un dzirdi. Astes garums variē no īsas līdz diezgan garai. Ķermeņa apmatojums tumšās vai vidēji tumšās, vienmuļās krāsās, vēderpusē mēdz būt gaišāks. Pārtiek no dažādas augu valsts barības un bezmugurkaulniekiem. Parasti aktīva dzīvesveida, kustīgi dzīvnieki, dažas sugas spēj rāpties kokos, vēl citām ir dzīvesveids daļēji ūdenī. Zobu emalja sarkanbrūna (visām Latvijā sastopamām sugām) vai balta. Pēc dzīvesvietas – izteiktas mežu sugas. Visām dzimtas sugām ir samērā īss dzīves laiks – no gada līdz trijiem.
Izplatīti daudzviet pasaulē gan mērenajā, gan tropu klimatā, areāls neiekļauj tikai Klusā okeāna dienvidu daļu (Jaungvineja, Austrālija, Jaunzēlande) un Dienvidameriku. Nodala ap 385 sugas vismaz 26 ģintīs.
Latvijā 3 sugas divās ģintīs (Sorex, Neomys). Agrākajā literatūrā (Tauriņš, 1957.g. dzīvnieku noteicējā) kā potenciāli iespējamus norāda arī ciršļus-baltzobjus Crocidura (C.suaveolens, C.russula), kam zobu emalja ir balta. Turpmākajā laikā šo sugu sastopamības pierādījumi nav iegūti. Tomēr pašreizējie to areāli un klimata vispārējā pasiltināšanās neizslēdz vismaz vienas sugas varbūtēju parādīšanos Latvijā; mazā baltzobja Crocidura suaveolens areāls šķērso Baltkrievijas vidieni rietumu–austrumu virzienā ne vairāk kā 230–250 km atstatumā (pierādītās atradnes) no Latgales. Cita suga – C.russula – gan ir ģeogrāfiski attālāka rietumos; pašreizējais pamatareāls sniedzas tikai līdz Vācijas galējiem austrumiem.