sesks

Mustela putorius (L.)

Mustela putorius (L.) attēls
  • sesks attēls
  • sesks attēls
  • sesks attēls

latviski: sesks

angliski: western polecat

vāciski: Iltis Waldiltis

zviedriski: iller

igauniski: tuhkur

lietuviski: juodasis šeškas

krieviski: лесной хорек

Apraksts:

Ķermeņa garums (bez astes): [t] 35-46 cm, [m] 29-40 cm;
Masa: 0,6-0,8 kg.

Izplatība un sastopamība:

Apdzīvo galvenokārt mežu pudurus, mežmalas, izcirtumus; parasti nelielu ūdenstilpju tuvumā. Ziemā mēdz pārvietoties tuvāk apdzīvotām vietām.

Pēdu nospiedumi:

Kājas īsas. Uz pēdu spilventiņiem maz matiņu. Samērā gari nagi. Daļējs pēdminis. Pēdu nospiedumi garenāki nekā caunām un ūdelēm, tajos ļoti asi iezīmējas pirkstu spilventiņu un nagu iespiedumi. Pārvietojas 20-60 (reti - vairāk) cm gariem lēcieniem. Bieži maina virzienu. Pēdu nospiedumi sakārtoti virknē ieslīpi pa pāriem vai (biežāk) 3 un 4 pēdu nospiedumu grupu veidā. Labās un kreisās puses kāju nospiedumi stipri satuvināti. Soļos gandrīz nekad neiet. Skatīt arī Amerikas ūdeli un Eiropas ūdeli.

Mēsli:

Spirāliski savērpti, ar izstieptiem abiem vai vienu galu. Krāsa dažāda, parasti - tumšos toņos. Garums - 4-10 cm (¼ 1 cm). Saturā var būt nelielu zvēru mati, putnu spalvas, olu čaumalu gabaliņi, dažādu dzīvnieku (tostarp - ūdensdzīvnieku) kaulu un posmkāju hitīna daļiņas. Atrodami visdažādākajās vietās, biežāk uz nelieliem paaugstinājumiem, uz sesku pastāvīgajām takām.

Apskati citas sugas: