Apraksts:
Viengadīgs, sīks vai vidējs (ga 8-50 cm) graudzāļu dzimtas lakstaugs. Augs ar zilganzaļu nokrāsu. Stiebrs stāvs, kails, vienkāršs vai augs veido nelielu ceru. Lapas (pl 0.5-0.8 cm) pie pamata apmatotas, gals gari nosmailots. Lapas mēlīti veido garu matiņu pušķis. Ziedkopa - cilindriska (ga 3-12 cm), vienmērīgi blīva vārpskara. Katrā vārpiņā (ga ap 0.3 cm) ir viens divdzimumu zieds (otrs - neattīstīts, neauglīgs). Vārpiņas plēksnes plati olveidīgas, īsākas nekā vārpiņa. Trešā plēksne (to veido neattīstītā zieda ziedplēksne) vārpiņas garumā. Divdzimumu zieda ziedplēksnes šķērsrievainas. Ap katru vārpiņu ir 6-12 sariņi, kam ir sarkanīgi brūna nokrāsa un kas nav atskabargaini. Auglis - šķērsrievains grauds (ga ap 0.2 cm). Zied no jūlija līdz septembrim.
Izplatība:
Dienvideiropas un Āzijas izcelsmes suga, kas mūsdienās plaši ieviesusies Eirāzijā.
Latvijā nereti visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un grupas smilšainās nezālienēs, ceļmalās un dzelzceļu uzbērumos, dažreiz arī kā nezāle dārzos. Raksturīga suga viengadīgo augu sabiedrībās sausās nezālienēs: Cl. Stellarietea mediae, O. Chenopodietalia, All. Panico-Setarion.
Īpašas norādes:
Ļoti līdzīga mieturu sarenei (sk. sugas apraksta daļu) un zaļajai sarenei (S. viridis). No zaļās sarenes atšķirama pēc apmatota lapu pamata (nevis lapas kailas), 6-12 (nevis 1-5) sariņiem pie katras vārpiņas. Sariņiem ir sarkanbrūna (nevis dzeltena vai dzeltenzaļa) nokrāsa.
Not rare. Solitarily specimens and groups in dry wastes, on roadsides, and along railways.
Нередко. Единичные экземпляры и группы в сухих сорных местах, по обочинам дорог и вдоль железных дорог.