Apraksts:
Daudzgadīgs, vidēja lieluma (ga 20-50 cm) gundegu dzimtas lakstaugs. Saknenis īss. Stublājs stāvs, zarains, parasti kails, pie pamata dobs. Augam ir divējādas lapas. Apakšējās lapas pie stublāja pamata 3-5, sekli daivainas vai šķeltas, ar garu kātu, kas pārsniedz lapas plātnes (ga 3-8 cm, pl 3-6 cm) garumu. Šo lapu plūksnu mala nevienādzobaina. Stublāja lapas dalītas (dažreiz lapas tikai dziļi šķeltas) 3-5 šauri lancetiskās vai lineārās plūksnās ar gludu malu, lapas uz stublāja sēdošas. Ziedi nelieli (Ø ap 1 cm). Kauss klāts ar piegulošiem matiņiem. Vainags zeltaini dzeltens. Auglis - ar mīkstiem matiņiem klāts riekstiņu kopauglis, katra riekstiņa knābītis līks. Zied no maija līdz jūlijam.
Izplatība:
Ļoti mainīga izskata, galvenokārt Eiropā sastopama suga; daži autori to uzskata par sistemātiski ļoti tuvu sugu grupu (R. auricomus coll.), nodalot vairākas tuvas sugas vai zemākus taksonus.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un dažāda lieluma grupas mēreni mitrās līdz purvainās pļavās, ūdenstilpju krastos un skrajos krūmājos.
Īpašas norādes:
Vislīdzīgākā Kasūbijas (R. cassubicus) un Alemana (R. fallax) gundegai. Atšķirama pēc stublāja augšdaļā lineārās vai šauri lancetiskās plūksnās dalītām vai šķeltām lapām ar gludu plūksnas malu (nevis plūksnas iegarenas vai eliptiskas ar zobainu malu). Bez tam kātaino piezemes lapu skaits parasti ir salīdzinoši lielāks: 3-5 (nevis 1-2). Atšķirībā no Kasūbijas gundegas piezemes lapas nav veselas vai acīm redzami nierveida. Bez tam gan Kasūbijas, gan Alemana gundega ir meža augi un pļavās aug diezgan reti.
Common. Solitarily specimens and groups in wet and marshy meadows, shrubs, and along water-bodies.
Часто. Единичные экземпляры и группы на влажных и болотистых лугах, в кустарниках и по берегам водоемов.