Apraksts:
Daudzgadīgs, vidēja lieluma (ga 20-80 cm) gandreņu dzimtas lakstaugs. Saknenis resns. Stublājs stāvs vai pacils, trausls. Stublājs, ziedkāts un augļa vārsnes ar nolīkušiem, vienkāršiem matiņiem. Lapas pieckārt vai septiņkārt šķeltas (ga 4-8 cm, pl 6-12 cm), plūksnas rombiskas, abas plātnes puses apmatotas. Lapas uz stublāja pretēji, apakšējās garkātainas, augšējās sēdošas. Ziednesis garš, tā galā 2 purpursārti ziedi (Ø ap 1.5-2.5 cm), kas noziedot nolīkst. Vainaglapas veselas, bez jomas, pie pamata gaišākas, ar labi saskatāmu dzīslojumu. Kauslapas ar dzeloņsmaili. Auglis - riekstiņu skaldauglis ar atritinošamies vārsnēm. Zied no jūnija beigām līdz augustam.
Izplatība:
Eiropā sastopama suga.
Latvijā nevienmērīgi: izplatība samazinās virzienā no austrumu daļas (sastopama bieži) uz rietumdaļu (sastopama reti).
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un nelielas grupas mitrās pļavās, krūmājos un mežos.
Īpašas norādes:
Nedaudz līdzīga pļavas (G. pratense) un meža (G. sylvaticum) gandrenei. Atšķirama pēc mazāka auguma (šī nav pietiekami droša pazīme), stublāja apmatojums salīdzinoši skrajāks, ir tikai vienkārši, nolīkuši matiņi (nekad nav dziedzermatiņu), ziedi sīkāki, ziedi purpursārti (ne zili, zili violeti vai sārti violeti).
Unequally distributed: common in eastern, rare in the western part. Solitarily specimens and groups in wet meadows, shrubs and forests.
Неравномерно: часто в восточной, редко в западной части. Единичные экземпляры и группы на мокрых лугах, в кустарниках и лесах.