Apraksts:
Viengadīgs, sīks (ga 5-15 cm) genciānu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails, parasti nezaro vai zaru maz. Stublājs sastāv no 1-3 posmiem, galotnes posms kopā ar ziedkātu vismaz tikpat garš vai garāks nekā stublāja pārējā daļa. Lapas lancetiskas, sēdošas (ga 1-3 cm, pl 0.4-1 cm). Pie stublāja pamata lapu rozetes nav. Kauslapas un vainaglapas pa 5(4), saaugušas. Stobrveidīgais vainags aptuveni kausa garumā. Vainaglapas zili violetas (ga 1-2 cm), rīklīte ar bārkstiņu vainagu. Auglis - divvāršņu pogaļa. Zied augustā un septembrī.
Izplatība:
Šaura areāla suga Eiropā, sastopama galvenokārt jūras piekrastē. Daži autori to iekļauj rūgtās drudzenītes (G. amarella) sastāvā kā pasugu: G.a. ssp. uliginosa (Willd.) Tzvelev.
Latvijā reti gandrīz visā teritorijā, neiekļaujot austrumdaļu, tomēr pārsvarā jūras piekrastē.
Biotopi:
Mazskaitlīgas grupas jūrmalas palieņu un mēreni mitrās pļavās, starpkāpu ieplakās, dažādās atmatās, parasti vietās ar skraju veģetāciju. Jutīgi reaģē uz biotopa pārmaiņām: strauji izzūd pļavu mēslošanas un meliorācijas rezultātā, kā arī palielinoties lakstaugu zelmeņa blīvumam.
Īpašas norādes:
Ļoti līdzīga rūgtajai drudzenītei (G. amarella), no kuras nekļūdīgi atšķirama tikai pēc zieda uzbūves, stublāja posmu skaita un to garuma izpētes. Raksturīgs stobrveida vainags aptuveni kausa garumā (nevis manāmi garāks), stublājs ar 1-3 posmiem (nevis 4-10).
Ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā 2.kategorijā.
Rare. Mostly along coastline. Small groups in coastal meadows and sparsely overgrown cavities between dunes.
Редко. Преимущественно по морскому побережью. Небольшие группы на приморских лугах и в рыхло заросших междюнных впадинах.