Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 15-110 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Mainīga izskata augs. Stublājs stāvs, zarains, kails vai apmatots. Lapas tumšzaļas, iegareni lancetiskas (ga 5-15 cm, pl 2.5-4.5 cm), parasti vismaz pie pamata plūksnaini šķeltas vai dalītas, mala zobaina. Lapas uz stublāja pretējas, lapiņas starainas, bez kāta vai kāts ļoti īss. Ziedu kurvīši stāvi, šauri. Mēlziedu parasti nav, stobrziedi brūndzelteni. Auglis - sēklenis - kails, ar 2 atskabargainiem dzelkņiem, uz augļa šķautnēm lejupvērsti sariņi. Zied no jūnija līdz septembrim.
Izplatība:
Eiropas lielākajā daļā un daudzviet Āzijā sastopams augs. Ieviesies citos kontinentos.
Latvijā bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un grupas dažādos mitros un pārmitros biotopos, ūdeņu krastmalās. Raksturīga suga viengadīgo augu sabiedrībās nezāļainās un dūņainās ūdeņu piekrastēs: Cl. Bidentetea tripartiti.
Īpašas norādes:
No nokarenā sunīša (B. cernua) atšķirams pēc stāviem (nevis nokareniem) ziedu kurvīšiem, mēlziedu parasti nav, auglis ar 2 (nevis ar 4) atskabargainiem dzelkņiem, lapas vismaz pie pamata šķeltas vai dalītas (nevis veselas). No ļoti reti sastopamā lapainā sunīša (B. frondosa) atšķirams pēc lapiņām bez kāta (nevis katra plātnes daļa nodalīta ar acīm redzamu kātu), auglis kails, lejupvērsti sariņi tikai uz šķautnēm (nevis viss auglis klāts ar stāviem, gaišiem sariņiem).
Common. Solitarily specimens and groups in various wet places and along water-bodies.
Часто. Единичные экземпляры и группы в разных мокрых местообитаниях и по берегам водоемов.