sesks (Mustela putorius (L.))


Iepriekšējā suga Nākamā suga

Apraksts: Ķermeņa garums (bez astes): [t] 35-46 cm, [m] 29-40 cm;
Masa: 0,6-0,8 kg.

Izplatība: Apdzīvo galvenokārt mežu pudurus, mežmalas, izcirtumus; parasti nelielu ūdenstilpju tuvumā. Ziemā mēdz pārvietoties tuvāk apdzīvotām vietām.

Pēdu nospiedumi: Kājas īsas. Uz pēdu spilventiņiem maz matiņu. Samērā gari nagi. Daļējs pēdminis. Pēdu nospiedumi garenāki nekā caunām un ūdelēm, tajos ļoti asi iezīmējas pirkstu spilventiņu un nagu iespiedumi. Pārvietojas 20-60 (reti - vairāk) cm gariem lēcieniem. Bieži maina virzienu. Pēdu nospiedumi sakārtoti virknē ieslīpi pa pāriem vai (biežāk) 3 un 4 pēdu nospiedumu grupu veidā. Labās un kreisās puses kāju nospiedumi stipri satuvināti. Soļos gandrīz nekad neiet. Skatīt arī Amerikas ūdeli un Eiropas ūdeli.

Mēsli: Spirāliski savērpti, ar izstieptiem abiem vai vienu galu. Krāsa dažāda, parasti - tumšos toņos. Garums - 4-10 cm (¼ 1 cm). Saturā var būt nelielu zvēru mati, putnu spalvas, olu čaumalu gabaliņi, dažādu dzīvnieku (tostarp - ūdensdzīvnieku) kaulu un posmkāju hitīna daļiņas. Atrodami visdažādākajās vietās, biežāk uz nelieliem paaugstinājumiem, uz sesku pastāvīgajām takām.

Visu internetenciklopēdijas "Latvijas daba" tekstu un ilustratīvo materiālu autortiesību īpašnieks ir Askolds Kļaviņš, SIA Gandrs un autori. Citēšanas gadījumā atsauce obligāta.