Apraksts:
Daudzgadīgs ūdensrožu dzimtas lakstaugs. Garums atkarīgs no augšanas vietas dziļuma (parasti 1-4 m). Lapas plātne eliptiska (ga, pl 10-30 cm), pamats sirdsveida. Lapas apakšējo daivu galvenās dzīslas taisnas, pamata daļā nedaudz izliektas. Zieda pumpurs smails. Vainaglapas baltas, dienas vidū atvērtam ziedam zaļās kauslapas līmeniski pieguļ ūdens virsmai. Kauslapas diezgan smailas. Zieda gultne noapaļota, drīksnas stari 14-20. Iekšējo putekšņlapu kātiņi lentveida, putekšņi apaļi, ar sīkiem dzelonīšiem, drīksna vairāk vai mazāk dzeltena. Jutīgi reaģē uz gaismu: vakarā vai apmācoties uz lietu, ziedi strauji aizveras. Zied no jūnija līdz augustam.
Izplatība:
Galvenokārt Eiropā sastopama suga.
Latvijā retumis visā valstī, vietām diezgan bieži.
Biotopi:
Veido blīvas audzes dažādos barības vielām bagātos stāvošos un lēni tekošos ūdeņos. Vairāku ūdensaugu sabiedrību savienības All. Nymphaeion albae raksturīga suga klasē Cl. Potamogetonetea.
Īpašas norādes:
Ļoti līdzīga sniegbaltajai ūdensrozei (N. candida). Atšķirama pēc lapu daivu galvenās dzīslas formas: apmēram līdz trešdaļai vai pusei taisna (nevis lokveida visā garumā), smaila (ne strupa) zieda pumpura, atvērto ziedu smailajām un ūdenim piegulošajām kauslapām (ne slīpi atstāvošām no ūdens un ieapaļām), ieapaļās (ne četršķautņainās) ziedgultnes un pēc apaļiem, ar sīkiem dzelonīšiem klātiem putekšņiem (ne kārpainiem, eliptiskiem).
Rather rare. Groups in various stagnant and slowly moving waters.
Изредка. Группы в разных стоячих и медленно текучих водах.