Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 50-150 cm) malvu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, kails vai gandrīz kails, bagātīgi zaro. Lapas staraini daivainas, ieapaļas (ga, pl 4-10 cm), kāts garš, parasti garāks nekā lapas plātne. Lapas mala sīkrantaina, pamats sirdsveidīgs (M. verticillata var. crispa L. = M. crispa) vai lapas mala zobaina, pamats ķīļveidīgs (M. verticillata var. verticillata = M. verticillata). Ziedi pušķos lapu žāklēs, ziedkāts īss. Vainaglapas (ga 0.6-1 cm) baltas vai iesārtas, garākas nekā kauslapas. Ir 3 brīvas ārkausa lapas. Putekšņlapu stobriņš klāts ar vienkāršiem matiņiem. Augļa skaldeņi kaili, 10-12. Zied no jūlija līdz septembrim.
Izplatība:
Eirāzijā sastopama suga, to uzskata par Ķīnas izcelsmes sugu.
Parasti cirtaino malvu nenodala no mieturu malvas, aplūkojot tikai kā mieturu malvas varietāti ar sīkrantainu lapas malu.
Latvijā rets adventīvs augs.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri auglīgās nezālienēs un izgāztuvēs.
Īpašas norādes:
Cirtainā malva pēc sīkrantainās lapas malas no citām malvām atšķirama ļoti viegli. Pamatsuga (Malva verticillata = Malva verticillata var. verticillata), kam lapas mala ir vienmērīgi zobaina, no citām malvām ar ieapaļām lapām un sīku ziedu pušķiem lapu žāklēs atšķirama pēc 10-12 kailiem skaldeņiem auglī, gandrīz kaila stublāja, gariem lapas kātiem un ar vienkāršiem matiņiem apmatota (nevis ar zvaigžņmatiņiem apmatota vai kaila) putekšņlapu stobriņa.
Rare. Adventive. Solitarily specimens in fertile wasty places and on dust-heaps.
Редко. Заносной. Единичные экземпляры в сорных местах на плодородной почве и на свалках.