Apraksts:
Daudzgadīgs, neliels vai vidējs (ga 15-50 cm) grīšļu dzimtas lakstaugs. Stublājs apaļš, saknenis ložņājošs. Stublājs diezgan resns un drukns, bez lapām; ir tikai lapu makstis pie pamata. Vārpiņa stublāja galā iegareni olveidīga (ga 0.8-1.5 cm), no stublāja nodalīta ar acīm redzamu iežmaugu. Vārpiņā visbiežāk 15-20 ziedi. Apakšējā vārpiņas plēksne apņem apmēram pusi no vārpiņas pamata. Zieda plēksne olveidīga, tumšbrūna, ar zaļganu svītru vidū. Apziedņa matiņi 5-6 (dažreiz līdz 8), garāki nekā auglis. Irbuļa palieka plati koniska, platāka nekā gara. Auglis - dzeltenbrūns riekstiņš. Zied jūnija beigās un jūlijā.
Izplatība:
Mainīga izskata, Eirāzijā sastopama suga, kā ietvaros nodala pasugas. Daži autori iežmaugto pameldru aplūko kā purva pameldra (E. palustris) pasugu.
Latvijā retumis gandrīz visā teritorijā, tomēr pārsvarā Austrumlatvijā.
Biotopi:
Grupas vai blīvas audzes pārpurvotā ezeru piekrastē un seklūdenī, purvu apmalēs un grāvjos.
Īpašas norādes:
Līdzīgs citiem vidēja lieluma pameldriem, bet atšķirams pēc iegareni olveidīgas ziedkopas stublāja galā, kas ar iežmaugu nodalīta no stublāja (citām sugām Latvijā ziedkopa šādi nav nodalīta). Apziedņa matiņi 5-6 (nevis 4 vai apziedņa matiņu nav), garāki nekā auglis (nevis tikpat gari vai īsāki).
Rather rare. Mostly eastern part. Groups on swampy floodplains at lakes and in shallow water, in ditches and mires.
Изредка. Преимущественно восточная часть. Группы по заболоченным берегам озер и на мелководье, в канавах и по окраинам болот.