Apraksts:
Daudzgadīgs, vidējs vai liels (ga 30-100 cm) grīšļu dzimtas lakstaugs. Dažādvārpu grīšļu grupas suga, kam sievišķie ziedi ar 2 drīksnām. Augs veido irdenu ceru. Stublājs pelēkzaļš tāpat kā lapas. Lapas (pl 0.3-0.6 cm) aptuveni stublāja garumā vai īsākas, plātnes virspuse matēta, apakšpuse spīdīga. Lapu makstis dzeltenīgi brūnas. Stublāja galotnē 1-3 vīrišķo ziedu vārpiņas, zem tām 3-5 stāvas un šauras (ga 3-5 cm) sievišķo ziedu vārpiņas. Augšējo sievišķo vārpiņu galā ir vīrišķie ziedi. Apakšējās sievišķās vārpiņas (vai divu apakšējo) seglapa garāka nekā vārpiņa. Pūslītis olveidīgs vai eliptisks, blāvi zaļš (ga ap 0.3 cm). Segplēksne aptuveni pūslīša garumā vai īsāka, sārti brūna vai gaiši brūna, ar gaišāku joslu vidū, šaurāka nekā pūslītis. Pūslītis ar papillām, dzīslojums neskaidrs. Zied jūnijā, jūlijā.
Izplatība:
Mainīga izskata, plaši pola tuvumā Eirāzijā un Ziemeļamerikā sastopama suga, kā ietvaros nodala 2 pasugas.
Latvijā ļoti reti, valsts vidus un ziemeļaustrumu daļā. Latvija atrodas dienvidos no sugas vienlaidu izplatības apvidus.
Vairumā atradņu tam piemīt hibridizācijas pazīmes (C.aquatilis x C.acuta).
Biotopi:
Veido grupas ūdenstilpju palienēs un grāvjos.
Īpašas norādes:
Līdzīgs citām grupas sugām, jo sevišķi augstajam grīslim (C. elata) un Omskas grīslim (C. omskiana), ko dažkārt nodala tikai kā augstā grīšļa pasugu. Atšķirams pēc tā, ka neveido blīvu cini, lapas virspuse matēta, apakšpuse spīdīga, augļa pūslītis ar īsiem, kārpveidīgiem vienšūnas matiņiem (tos sauc par papillām), dzīslojums neskaidrs, ziedkopa gaišbrūno vai sārti brūno segplēkšņu dēļ izskatās iesārti rūsgana (augstajam grīslim tumšbrūno segplēkšņu dēļ tā ir tumšāka).
Ierakstīts Latvijas Sarkanajā grāmatā 1.kategorijā.
Very rare. Groups at water-bodies and in ditches.
Очень редко. Группы на пойме водоемов и в канавах.