Apraksts:
Divgadīgs un daudzgadīgs, liels (ga 70-150 cm) čemurziežu dzimtas lakstaugs. Sakņu sistēma spēcīga, pie stublāja pamata ir ziemojošu lapu rozete. Stublājs stāvs, rievains, augšdaļā zaro. Lapas (ga 15-30 cm, pl 10-15 cm) trīsstūra apveida, divkārt vai trīskārt plūksnainas; apakšējās kātainas, augšējās sēdošas, ar labi attīstītu lapas maksti. Lapas vidējā daļa lielāka nekā malējās, plūksnu garums 2-6 cm, platums 0.5-1.5 cm. Ziedi balti, blīvā čemurā. Čemurā visbiežāk 7-10 stari. Vīkala nav. Vīkaliņš apmatots, no 5 (reti līdz 7) plati lancetiskām, smailām lapiņām. Vainaglapas plātnīte īsa, irbulis garāks nekā nektārdisks. Auglis - tumšbrūns, spīdīgs, kails, garāks nekā augļa kāts dvīņsēklenis (ga 0.6-0.8 cm) ar pavedienveidīgām irbuļa paliekām, kas manāmi garākas nekā nektārdisks. Pieskaroties gatavam auglim, tas ar sprakšķi atdalās no augļa kāta un tiek aizsviests no mātesauga. Zied no maija līdz augustam.
Izplatība:
Plaši Eirāzijā un dažviet Āfrikā.
Latvijā ļoti bieži visā teritorijā.
Biotopi:
Aug dažādos mežos, pļavās, krūmājos, arī nezālienēs. Neiztrūkstoša atklātu un pusatklātu, mēreni mitru pļavu un mežu suga Latvijā: dominants, kondominants vai pavadītājsuga šādās vietās. Novērota saistība ar slāpekli bagātām augsnēm.
Īpašas norādes:
No līdzīgā spožā suņburkšķa (A. nitida) atšķirams pēc baltiem (ne iesārtiem) ziediem un lapas vidējās daļas, kas garāka nekā malējās. Arī lapas ir salīdzinoši blāvākas.
Very common. From solitarily specimens to dense growths in meadows, forests, shrubs and wasty places.
Повсеместно. От единичных экземпляров до плотными зарослями на лугах, в кустарниках, лесах и сорных местах.