Apraksts:
Viengadīgs, vidējs vai liels (ga 30-120 cm) malvu dzimtas lakstaugs. Stublājs stāvs, cilindrisks, vienkāršs vai augšdaļā zaro, zari īsi. Viss augs balti tūbains, apmatots ar mīkstiem un atstāvošiem vienkāršiem matiņiem, zvaigžņmatiņiem, stublāja augšdaļā daudz dziedzermatiņu. Lapas garā kātā, plati olveidīgas (ga 6-15 cm, pl 4-12 cm), pamats dziļi sirdsveidīgs, gals gari nosmailots, plātne abpusēji blīvi tūbaina. Ziedi atrodas uz centrālā stublāja un sānzariem skarveidīgās ziedkopās. Katrs zieds īsa ziedkāta galā. Pieziedlapu un ārkausa nav. Kauss līdz pusei šķelts, kausa daļas nosmailotas, vidusdzīsla pie pamata izcilna. Kauss blīvi klāts ar zvaigžņmatiņiem un dziedzermatiņiem. Vainags (ga 0.6-1.5 cm) līdz divreiz pārsniedz kausu, gaišdzeltens, vainaglapas galā ar jomu. Putekšņlapu stobriņš īss, konusveidīgs. Augļkopa ļoti īpatnēja - tā garumā divreiz pārsniedz kausu, augļi (skaldeņi kopskaitā 12-15) galā savilkti un atliekti akotveidīgā smailē; augļkopai, skatoties no augšas, zvaigžņveida apveids. Sēklas melnas, nierveida (ga ap 0.4 cm). Zied no jūlija beigām līdz oktobrim.
Izplatība:
Suga sastopama Vidusjūras reģionā, Vidusāzijā, Ziemeļāfrikā, kultivējot ieviesta Amerikā. Eiropas centrālajā un ziemeļu daļā daudzviet ievazāts (adventīvs) augs.
Latvijā rets adventīvs augs, galvenokārt valsts vidus un austrumu daļā.
Biotopi:
Atsevišķi eksemplāri un nelielas grupas dzelzceļmalu uzbērumos un sausās nezālienēs. Sastopamības regularitāte pa gadiem ļoti variē. Labvēlīgos gados (sauss, karsts) nogatavina dīgtspējīgas sēklas.
Īpašas norādes:
Nav.
Rare. Adventive. Solitarily specimens and small groups along railways and in dry wasty places.
Редко. Заносной. Единичные экземпляры и малочисленные группы вдоль железных дорог и в сухих сорных местах.