Naterera naktssikspārnis

Myotis nattereri Kuhl

Myotis nattereri Kuhl attēls

latviski: Naterera naktssikspārnis

angliski: Natterer’s bat

vāciski: Fransenfledermaus

zviedriski: fransfladdermus

igauniski: Nattereri lendlane

lietuviski: Natererio pelėausis, Natererio šikšnosparnis

krieviski: ночница Наттерера

Apraksts:

Ķermeņa garums: 42 - 50 mm.
Apakšdelma garums: 36 - 44 mm.
Auss garums: 16 - 20 mm.
Svars: 5 - 14 g.
Mazie priekšdzerokļi: 2/2.
Pazīmes
Vidēju izmēru sikspārnis. Atšķirībā no citām naktssikspārņu sugām astes lidplēves brīvā mala abpus astes galam uzbiezināta (atgādina ar gumiju savilktu auduma malu) un klāta ar divām cietu sariņu rindām. Ausis relatīvi garas, to gali nedaudz atlocīti atpakaļ, ausu radziņš ļoti garš, ap 2/3 no auss garuma, šaurs, galā adatveidīgi nosmailots. Spārna lidplēve piestiprināta pie pēdas ārējā pirksta pamata. Piesis, atšķirībā no citām sugām, "S" veidā izliekts. Epiblēmas nav. Lidplēves un ausis pelēkbrūnas. Muguras apmatojums pelēcīgs, daudziem īpatņiem tas asi kontrastē ar ļoti gaišo vēderu. Āda uz purna gaiša, nereti iesārta vai ar oranžu nokrāsu.

Izplatība un sastopamība:

Reti, visu gadu.

Dzīves veids:

Paslēptuves un kolonialitāte
Vasaras mītnes Latvijā nav atrastas, ziņu par vairošanos trūkst. Paslēptuves, domājams, koku dobumos. Ziemo alās un lielos pagrabos ar augstu gaisa mitrumu.
Lidojums, barošanās biotopiMedī mežos, bieži virs ūdeņiem, 1-4 m augstumā. Samērā lēns un ļoti manevrējošs lidojums. Spēj īslaicīgi plivināties uz vietas un uzlasīt uz augu lapām vai zariem sēdošus kukaiņus.

Līdzīgās sugas

Apskati citas sugas: