Steatoda castanea (Clerck, 1757)

Steatoda castanea (Clerck, 1757) attēls

latviski:

angliski:

vāciski:

zviedriski: kastanjespindel

igauniski:

lietuviski: kaštoniaspalvis brėžius

krieviski:

Apraksts:

Visai līdzīga suga gan pēc izskata, gan biotopiem biežāk sastopamajai Steatoda bipunctata. Atšķirības ir salīdzinoši gaišākā ķermeņa krāsojumā un mazliet atšķirīga veida marķējumā uz vēdera mugurpuses.
Steatoda castanea ir vidēji liels labirintzirneklis: tēviņi 0,5-0,65 cm lieli, mātītes mazliet lielākas - 0,6-0,7 cm. Galvkrūtis rūsgani sarkanīgas vai dzeltenīgi sarkanas, izšķirams virzienā no centra uz malām vērsts sarveidīgs līniju raksts; parasti tas ir brūns. Vēders kastaņbrūns. Kājas gaiši dzeltenbrūnas ar tumšāk brūniem gredzenveida marķējumiem. Vēdera mugurpusi visā garumā šķērso dzeltenīgi balta josla. Līdzīga josla ir arī vēdera sānu apmalē. Laukumā starp vēdera sānu apmali un garenisko joslu ir tumšāku un gaišāku laukumu mozaīkveida zīmējums, kas dažiem rūsganāk krāsotiem īpatņiem ir maz pamanāms. Sastopams telpās un sausās, labi izgaismotās un siltās mežmalās zem atmirstošu koku atlupušas mizas. Labirintveida tīklā ķer dažādus rāpojošos kukaiņus.

Izplatība:

Galvenokārt Eiropā no Vācijas līdz Krievijas vidusdaļai sastopams labirintzirnekļu dzimtas zirneklis. Ieviesies Kanādā, tādēļ daži pētnieki uzskata, ka tā ir Palearktikā sastopama suga. Latvijā visā teritorijā, bet izplatības biežums neskaidrs.

Apskati citas sugas:

  •  attēls

    Tetragnatha dearmata Thorell, 1873

  •  attēls

    Uloborus walckenaerius Latreille, 1806

  •  attēls

    Hypomma bituberculatum (Wider, 1834)