Apraksts:
Tinēju dzimtas suga. Neliels tauriņš; spārnu plētums 1,8-2,5 cm ietvaros (tēviņiem). Brūnas vai pelēcīgi brūnas pamatkrāsas suga. Tēviņiem spārni normāli attīstīti, mātītēm - manāmi reducēti. Šīs sugas mātītes arī ir salīdzinoši blīvāk apmatotas. Taustekļi diegveida (mātītēm papildus apmatoti), apmēram puses no ķermeņa (vai priekšspārna) garumā. Mūsu klimatā uz ābelēm, vilkābelēm, plūmēm, zemenēm, rozēm, avenēm un vēl vairākiem citiem kokiem (krūmiem, lakstaugiem) - konstatēta uz vismaz 25 ģinšu sugām gan dārzos, gan mežos un krūmājos.
Priekšspārns:
Tēviņiem priekšspārns brūni pelēks, ar dažādas šo krāsu intensitātes raibām pārejām un tumšākiem punktiem. Pakaļspārni līdzīgā tonalitātē, bet puscaurspīdīgi. Mātītēm reducēto spārnu plētums ap 1 cm, priekšspārni šauri lancetiski, bez saskatāma dzīslojuma, sudrabaini pelēki, ar dažiem tumšākiem punktiem. Pakaļspārni mātītēm pilnībā reducēti.
Bioloģija:
Lido, sākot ar jūlija beigām vai augustu, un līdz septembrim. Ziemo olas stadijā. Kāpurs šķiļas pavasarī-vasaras sākumā. Kāpuri uz ļoti dažādiem augļkokiem un krūmiem: gan stādītiem kultūraugiem, gan savvaļas augiem. Kāpurs ap 1,5 cm garš, dzeltenzaļš, uz ķermeņa divas gaišākas joslas, galva dzeltenbrūna. Veido ligzdveidīgu satīmekļojumu uz saimniekauga lapojuma, līdz iekūņošanās laikam barojas aptuveni vienu mēnesi. Iekūņojas aiz atlupušas mizas uz saimniekauga vai zemsedzes virskārtā.
Izplatība:
Plaša areāla Eirāzijas suga: Eiropas vidus un ziemeļu daļā līdz Kazahstānas rietumdaļai. Latvijā visā teritorijā.