Augļķermeņi:
plati olveidīgi, bumbierveidīgi, ar sterilu pamatni 5-16, pat 20 cm augsti un 12-16 cm plati, sākumā balti vēlāk augļķermenim nogatavojoties nobrūnē. Eksoperīdija bieza, kārpaina, tīklaini saplīst un nokrīt. Endoperīdija gluda, bieza, ,lejas daļā gaišāka, galotnē plāna tumšbrūna, saplīst neregulāros gabaliņos un atdalās. Gleba sākumā norobežota kamerās, balta, vēlāk zeltaini olīvdzeltena, olīvzaļa, beidzot olīvbrūna, olīvpelēka, pelēkbrūna, no sterilās pamatnes atdalīta ar sarkanbrūnu starpsienu.
Sporas:
gandrīz lodveidīgas, citronveidīgas, gludas, ar mazu eļļas pilienu 4-5 μm diametrā, olīvbrūnas vai sarkanbrūnas ar līdz 2 μm garām sterigmas atliekām. Kapilīcijs olīvkrāsā vai pelēcīgi brūngans, ļoti trausls, bieziem apvalkiem.
Trofiskā grupa :
Saprotrofa sēne
Biotopi:
Dažāda tipa meži, krūmāji, parki, dārzi, zālāji.
Summary:
Not common, occures in forests of various types and bushes, in parks and gardens, in grasslands.
Izplatība un sastopamība :
Eiropa, Āzija, Āfrika, Java, Jaunzēlande, Islande, Ziemļamerika. Latvijā ne reti.
Обобщение:
Не часто в лесах и кустарниках разного типа, в парках, садах, на газонах.
Līdzīgās sugas:
Līdzīgi varētu būt milzu apaļpūpēža jaunie, mazie augļķermeņi. Taču tie ir izteikti lodveidīgi un nekad nav plati olveidīgi vai bumbierveidīgi.
Īpašas norādes :
Jaunie sēnes augļķermeņi, kamēr to saturs ir balts un nav sairis sporās ir ēdami. No augļķermeņa pēc sporu izsēšanās saglabājas kausveidīgā augļķermeņa pamatne, kuras malas saplīst platās, seklās daivās. Šādi augļķermeņi diezgan ilgi saglabājas dažādos klimata apstākļos.