Kaestneria pullata (O.P.-Cambridge, 1863)

Kaestneria pullata (O.P.-Cambridge, 1863) attēls

latviski:

angliski:

vāciski:

zviedriski: porsmattvävare

igauniski:

lietuviski: juodapilvis balzgūnėlis

krieviski:

Apraksts:

Sīks zirneklis: tēviņi 2-3 mm lieli, mātītes mazliet lielākas - 2,2-3,4 mm lielas. Galvkrūtis tumšbrūnas ar manāmi gaišāku centrālo daļu un manāmi tumšāku sānu apmali. Vēders dzeltenpelēks, parasti vienmēr ar tumšāku, saplūstošu vienas garensvītras un platākām, līdz trijām šķērssvītrām, zīmējumu. Arī vēdera sānu daļa ar tumšāku, izplūdušu svītrveida joslu. Reti - vēders bez svītru zīmējuma. Kājas gaiši dzeltenbrūnas. Šai sugai uzskatāmi vistumšākā ķermeņa daļa ir galvkrūtis.
Dzīvo zemsedzes augājā dažādos mitrājos: applūstošos melnalksnājos, purvos, niedrājos, purvainās ūdensteču apmalēs. Parasti tas uzturas līdz 1 metra augstumā no zemes. Zemsedzes lakstaugu vai sūnu stāvā auž nelielu segveida tīklu, ķer dažādus lidojošos kukaiņus. Piemērotā (bezsala) klimatā aktīvs visu gadu; Latvijā: no maija līdz oktobrim.

Izplatība:

Holarktiskajā reģionā plaši - jo sevišķi valstīs un teritorijās ar plašiem mitrājiem - sastopama segzirnekļu dzimtas suga. Eiropā nevienmērīgi - visretākā Vidusjūras reģionā, kur daudzviet nav sastopama. Latvijā visā teritorijā.

Apskati citas sugas:

 • attēls

  Theridion sisyphium (Clerck, 1757)

 • attēls

  Araneus redii (Scopoli, 1763)

 • attēls

  Gnathonarium dentatum (Wider, 1834)