Apraksts:
Pārstāv zemeszirnekļu dzimtu Gnaphosidae, kurā ietilpst nelieli līdz lieli tumši krāsoti zirnekļi, kas neauž tīklus un sastopami visā pasaulē dažāda klimata joslās - zināmas aptuveni 2000 sugas, no tām - 32 zemeszirnekļu sugas Latvijā.
Drassodes lapidosus raksturīga izteikta augumu atšķirība starp tēviņiem (garums 0,6-1,2 cm) un mātītēm (jūtami lielākas - 0,9-1,8 cm). Raksturīgas dzeltenīgi vai sarkanīgi brūnas galvkrūtis un pelēkbrūns, slaids vēders. Viss ķermenis mēreni apmatots (ieskaitot kājas), galvkrūšu apmatojums - īpaši priekšpusē, kur atrodas acis,- sudrabains. Parasti vēdera krāsojums mēdz būt gaišāks nekā galvkrūšu krāsas tonis. Dzīvo uz zemes vai dažādās vietās zemes tuvumā, piemēram, aiz atlupušas koka mizas stumbra pamata tuvumā, spraugās zem priekšmetiem un līdzīgās vietās, bieži visai skrajās un atklātās vietās: kāpās, karjeros. Dažviet tas sastopams pat klinšu nobrukumos un akmenājos citviet areālā ārpus Latvijas. Aktīvs galvenokārt naktī un krēslā, dienu pavada slēptuvē - ligzdā. No sudrabaina tīmekļa austa ligzda parasti ir novietota zem kāda priekšmeta: dēļa, zem akmens, aiz atlupušas koka mizas pamata tuvumā. Ķeramtīklus neauž. Medī, upurim piezogoties un to ķerot. Labi un ātri skrien, samērā spēcīgs zirneklis, spēj pieveikt medījumu, kurš ir lielāks par zirnekli pašu. Ķermeņa krāsojums tiek uzskatīts par labu pielāgošanās veidu medīšanai uz zemes. Upuru skaitā galvenokārt ir dažādi uz zemes mītošie kukaiņi: skudras, skrejvaboles, blaktis, u.tml. Arī gaišo vai pelēcīgo olu kokonu zirnekļu mātīte noslēpj zem kāda priekšmeta vai aiz atlupušas mizas.
Izplatība:
Plašā areālā Eiropā sastopama zemeszirnekļu dzimtas suga. Tā sastopama arī Z-Āfrikā un lielākajā daļā Āzijas. Latvijā nereti visā teritorijā.