Apraksts:
Jumstiņkožu dzimtas suga. Neliels, dienā lidojošs tauriņš, kā spārnu plētums 1,8-2,4 cm robežās. Acis lielas, uz galvas garš, uz priekšu vērsts matiņu cekuls. Attēlā redzams tauriņš tā raksturīgajā pozā, kādā tas novērojams sēžot uz substrāta (koku lapas): priekšdaļa piespiesta, aizmugures daļa piepacelta, ko vēl vairāk pastiprina priekšspārnu gala uzliekums augšup. Taustekļi vienkrāsaini, taisni vērsti uz priekšu, aptuveni puses priekšspārna garumā. Pakaļspārni īsāki, šaurāki, ar bārkstainu apmali. Kāpuri iekūņojas vārpstveidīgā kokonā.
Priekšspārns:
Pamatkrāsojums brūns, ar platu baltu vai iedzeltenu joslu gar pamatu, kas aiz spārna vidus asā sirpjveida leņķī vērsta uz spārna priekšmalu un sasniedz aptuveni spārna vidu.
Bioloģija:
Pieaugušie indivīdi lido VII-VIII. Kāpuri uz sausseržiem (Lonicera), citās areāla vietās arī uz veigelām (Weigela) un sniegogām (Symphoricarpos). Kāpurs zaļgans vai rūsganzaļš, neuzkrītošs, pēc krāsojuma ļoti pielāgots barības auga lapas krāsai.
Izplatība:
Ļoti plaša areāla suga ASV austrumdaļā, Kanādas dienvidos un no Eiropas caur Tuvajiem Austrumiem un Krieviju līdz A-Ķīnai. Izplatība lielā mērā saistīta ar piemērotu barības augu areālu. Latvijā visā teritorijā.