zaļais zālājsisenis

Omocestus viridulus L.

Omocestus viridulus L. attēls
  • zaļais zālājsisenis attēls
  • zaļais zālājsisenis attēls
  • zaļais zālājsisenis attēls

latviski: zaļais zālājsisenis

angliski: common green grasshopper

vāciski: Bunter Grashüpfer (Grüner Grashüpfer)

zviedriski: grön ängsgräshoppa

igauniski: harilik niidutirts

lietuviski: žaliasis skėriukas

krieviski: травянка зеленая

Apraksts:

Ļoti plašā areālā Eirāzijā un, vairumā izplatības teritorijas, bieži un masveidīgi sastopama siseņu dzimtas suga. Latvijā viens no biežāk sastopamajiem siseņiem atklātās pļavveida vietās. Vidēja lieluma sisenis: 1,6-2,4 cm liels, mātītes parasti ir mazliet lielākas. Pamatkrāsojums spilgti zaļš, dažiem īpatņiem sāni brūngansarkani. Labi planē, aktīvi pārvietojas zālājā. Spārnu garums sakļautā veidā apmēram ķermeņa garumā (tēviņiem var nedaudz pārsniegt ķermeni), taustekļi diegveida, vienkrāsaini. Sisina ļoti skaļi; dažās valstīs veiktie pētījumi liecina, ka šī ir viena no mērenā klimata joslā Eiropā visskaļāk sisinošajām dzimtas sugām.
Priekšspārniem raksturīga taisna (nevis pamatdaļā paplašināta!) priekšmala. Priekškrūšu sānu ķīļi atgādina bālas, šauras līnijas. No līdzīgās sugas - Omocestus rufipes - rūsganā zālājsiseņa atšķirams pēc tā, ka tēviņiem vēdera gals nekad nav sarkanīgs (O. rufipes - sarkanīgs vai brūnsarkans).
Masveidā mitrās pļavās sastopama suga, pārtiek no graudzālēm. Pētījumi rāda, ka labprātāk uzturas pļavās un ar krūmiem aizaugušos mitrājos ar augstu un biezu (blīvu) lakstaugu stāvu. Aktivitātes periods garš - tas ilgst no aprīļa beigām līdz oktobrim, piemērotās areāla vietās ārpus Latvijas vēl ilgāk.

Apskati citas sugas: