cikādīte

Empoasca sp.

Empoasca sp. attēls

latviski: cikādīte

angliski:

vāciski:

zviedriski:

igauniski:

lietuviski:

krieviski:

Apraksts:

Cikādiņu dzimtas ģints. Pieder sīkas, slaidas un galvenokārt spilgti zaļas cikādes, kā ķermeņa garums ir 0,3-0,5 cm. Retāk pamatkrāsojums ir blāvi dzeltenīgs. Parasti spārnu un ķermeņa krāsojums vienkrāsains; dažām sugām ar baltu svītru vai punktu akcentu uz spārniem un galvas. Actiņas vērstas uz priekšu. Sejas vairoga sānu malas stiepjas actiņu virzienā. Paura priekšdaļa stūraina. Priekšspārniem nav sedzošas apmales. Raksturīga priekšspārnu pazīme - starp mediālo un kubitālo dzīslu ir tikai viena skaidri nodalāma ieapaļa vai daudzstūraini noslēgta šūna, no kuras gala dzīslojums uz spārna malu ir starveidīgs.


Latvijā nodala 2 Empoasca ģints sugas: E.apicalis un E.flavescens. Pēdējā laikā no šīs ģints nodala savrupi ģinti Kybos, kurā arī pie mums ir 2 sugas (senākā literatūrā tā parasti attiecināta pie Empoasca), tajā skaitā Latvijā biežākā K.smaragdula (syn. Empoasca smaragdula).

Izplatība:

Eiropā plaši sastopamas cikādes. Latvijā izplatības biežums nav zināms. Biežākā suga uz lapkokiem Latvijā (alkšņi, bērzi, kārkli) ir Empoasca (Kybos) smaragdula.

Summary:

Two species (at least) in Latvia; frequency and abundance unknown. Also 2 closely related Kybos (syn. Empoasca) species can be found, including the commonest Kybos (Empoasca) smaragdula.

Apskati citas sugas: