Apraksts:
Daudzgadīga, vidēja lieluma (ga 20-70 cm) ēnpaparžu dzimtas paparde. Saknenis īss, plēkšņains. Lapas rozetē, vienkārt plūksnainas, divējādas. Rozetes ārmalā ir tumši zaļas, atlīkušas, ziemzaļas neauglīgās lapas ar blīvām, šauri lancetiskām plūksnām. Plūksnas izvietotas gandrīz līdz pat kāta pamatam, pašas apakšējās plūksnas sīkas, vairāk vai mazāk rombiskas vai trīsstūrainas. Rozetes vidū ir 2-5 stāvas, vasarzaļas auglīgās lapas. Šo lapu plūksnas uz kāta skrajāk, lineāras, parasti ragveidīgi izliektas, sporu nesēji plūksnas apakšpusē saplūstoši. Plūksnas uz lapas sākas apmēram no kāta vidus. Ir plēvjains plīvurs. Visu lapu plūksnas ar gludu malu un strupu galu, visplatākās apmēram vidusdaļā. Sporas nogatavojas septembrī.
Izplatība:
Pārtraukta areāla suga Eiropā (neiekļaujot ZAA daļu), Austrumāzijā un Ziemeļamerikas rietumu daļā. Baltijas reģionā ļoti reta suga, galvenokārt Zviedrijas vidienē un dienvidrietumu daļā.
Latvijā ļoti reta suga, ārpus vienlaidu izplatības areāla.
Biotopi:
Eiropas ziemeļu daļā aug grupās mēreni mitros, ēnainos skujkoku mežos, bieži plūstoša ūdens tuvumā.
Latvijā mēreni mitros mežos konstatēti tikai atsevišķi eksemplāri.
Īpašas norādes:
Eksemplāri ar tikai neauglīgām lapām nedaudz līdzīgi parastajai saldsaknītei (Polypodium vulgare), taču viegli atšķirami pēc plūksnām līdz pat kāta pamatam (nevis kāts kails un garš), kā arī uz šādu lapu apakšpuses nav sporu nesēju (nevis ir).
Ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā 1.kategorijā.
Very rare. Solitarily specimens in moderately moist forests.
Очень редко. Единичные экземпляры в умеренно сырых лесах.