Trofiskā grupa :
Saprotrofa sēne.
Biotopi:
Krokainais rumpucis sastopams jauktos un lapu koku mežos vasaras beigās un rudenī uz augsnes galvenokārt lapkoku, retāk jauktos mežos starp sūnām un zāļainos laukumiņos pa vienam vai nelielās grupās.
Summary:
Rather common in Latvia; found in deciduous and mixed forests among moss and on glades.
Izplatība un sastopamība :
Sēne raksturojas ar plašu vispārējo izplatību Tā sastopama Eiropā, Āzijā (Vidusāzijā, Sibīrijā, Tālajos Austrumos, Japānā, Indijā), Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā. Ir norādījumi, ka krokainais rumpucis Ziemeļeiropā sastopams līdz 62. ziemeļu platuma grādam, kas varētu būt saistīts ar kāda koka izplatības robežu. Latvijā diezgan bieži.
Обобщение:
В Латвии довольно часто в смешанных и лиственных лесах между мхом и на лесных полянах.
Īpašas norādes :
Par krokainā rumpuča gastronomisko vērtību nav vienota viedokļa: literatūrā atrodami dati, ka tā ir mazvērtīga mazpazīstama ēdamā sēne, citur atkal ir rakstīts, ka laba un garšīga ēdamā sēne. Varbūt tā ir gaumes lieta? Taču jāatceras, ka pirms lietošanas šī sēne tomēr ir jānovāra. Krokainais rumpucis ir arī redzams 2002. gada beigās nodibinātās Latvijas Mikologu biedrības emblēmā. Tas Latvijā izsludināts par 2003. gada sēni.
Apraksts:
Augļķermeņi sasniedz līdz 10 cm augstumu.
Cepurīte 1,5-5 cm plata, div- līdz 4-daivaina, sedlveidīga, vietām pieaugusi kātiņam, gluda, gaišdzeltena vai krēmkrāsā.
Kātiņš 4-7 x 1,5-3,5 cm, cilindrisks, uz apakšu vienmērīgi paplašināts, dobs, baltgans, gareniski rievains un ribains.
Mīkstums balts, plāns, trausls, bez īpašas smaržas un garšas.
Aski ar askusporām klāj cepurītes kroku virsmu. Tie 200-260 x 12-14 µm lieli, cilindriski, galos noapaļoti, ar 8 sporām.
Sporas 17-21 x 10-12 μm, elipsoidālas, gludas, ar lielu centrālu eļļas pilienu, bezkrāsainas, masā baltas.